VI kolejka CZL6 – zapowiedź

Przed nami bardzo intensywny tydzień, w którym do rozegranie jest aż 7 meczów. Powoli nawarstwiają się zaległości, czego efektem jest zatłoczony w drugiej połowie maja terminarz. Miejmy nadzieję, że wszytko zostanie szczęśliwie rozegrane.

Rozpoczniemy w poniedziałek o 20:00, meczem Klubu SW z Warriors. Warriors powalczą o utracony prymat w tabeli, natomiast młodzież z Klubu SW o drugie z rzędu zwycięstwo. Wydaje się, że "załapali" już specyfikę CZL6 i grają z meczu na mecz co raz lepiej. Warriors mają jednak w swoich szeregach Michała Nowackiego, który z 13 bramkami przewodzi w klasyfikacji strzelców.

Następnie na boisko wybiegną "Kurierzy" oraz AK-Bud. Obie drużyny pragną punktów, choć na tym etapie wydaje się, że obie mają inne cele. Avizo wygrało ostatnio z Biurem Rakowa i bije się o play-off. AK-Bud jest podrażniony porażką z Drewpolem i zrobi wszystko, by wrócić na zwycięską ścieżkę. Oba spotkania posędziuje jeden z naszych nowych arbitrów – Stanisław Toborek. 

We wtorek, zespół Klubu SW rozegra swoje czwarte w ciągu tygodnia spotkanie. Jeśli mecz dojdzie do skutku, chłopcy z Klubu będą już mieć rozegrany komplet meczów. Joga Bonito podbudowała się wygraną z Przeterminowanymi i zawalczy w meczu o pełną pulę. Mecz zapowiada się również jako pojedynek topowych strzelców: Jelonek vs Klekot. Pierwszy gwizdek we wtorek o 20:00 na naszej Arenie TZN.

W środę na rozkładzie kolejne dwa mecze w tandemie. O 19:30 rozpocznie się mocna konfrontacja Drewpolu z Warriors. Zawodnikom Grześka Kędzierskiego nikt nie urwał jeszcze punktu, Warriors mają na koncie jedynie niespodziewaną porażkę z Ogniem. Mecz zapowiada się na jeden z tych pojedynków, które w późniejszej fazie rozgrywek okazują się decydujące. 

Drugie środowe spotkanie, to Avizo vs Kozie Bobki. Drużyny te spotkały się w zeszłym sezonie w jednej grupie i wtedy zaskakująco łatwo wygrało Avizo. Jak będzie teraz? Kozie Bobki, to twardy orzech do zgryzienia dla każdej drużyny. Zważywszy na bezpośrednie sąsiedztwo zespołów w tabeli, w meczu nikt nie będzie brał jeńców. 

Czwartek, to następna okazja dla Biura Rakowa by wreszcie rozegrać mecz na poziomie, który zadowoli bramkarza tej drużyny – Mateusza Komorowskiego. Biuro Raków, to debiutanci, którzy czerpią naukę z każdego występu w CZL6. W ostatnim swoim meczu, pozwolę sobie użyć slangu żużlowego, założyli za dużą zębatkę. Jesteśmy pewni, że gdy wreszcie wykrystalizuje się ich skład, postawią się mocniej rywalowi. Dla AK-Budu będzie to drugi w tygodniu mecz i jesteśmy pewni, że gracze w czarnych strojach liczą na sześciopunktową zdobycz. Mecz odbędzie się na Dźbowie o 20:00.

Ostatni "szóstkowy" mecz zaplanowany na ten tydzień, to piątkowe spotkanie Przeterminowanych z Ogniem. Zawodnicy Ognia są mocno nakręceni swoją dyspozycją i zapewne licznie stawią się na dźbowskim boisku. Przeterminowani nie mogą być zadowoleni z meczu przeciwko Jodze Bonito. Zagrali poniżej oczekiwań i w piątek zawalczą o to, by znów zagrać jak groźna drużyna, która potrafi napsuć krwi każdemu. 

Poniżej terminarz szóstego tygodnia rozgrywek:

Klub Sympatyków Whisky vs Warriors, 16.05.2022, 20:00, TZN

AK-Bud vs Avizo, 16.05.2022, 21:00, TZN

Joga Bonito vs Klub Sympatyków Whisky, 17.05.2022, 21:00, TZN

Drewpol vs Warriors, 18.05.2022, 19:30, TZN

Avizo vs Kozie Bobki, 18.05.2022, 20:30, TZN

Biuro Raków vs AK-Bud, 19.05.2022, 20:00, Dźbów

Przeterminowani vs Ogień, 20.05.2022, 19:00, Dźbów