VII kolejka CZL6 – zapowiedź

Przed nami siódmy tydzień walki o mistrzostwo CZL6. W tabeli trwa walka zarówno o czołowe dwie pozycje, jak i o wejście do fazy play-off.

W meczu otwierającym kolejkę, Biuro Raków zmierzy się z Kozimi Bobkami. Zawodnicy z Parkitki przegrali ostatnio ważny mecz z Avizo i jeśli chcą dalej walczyć o czołową szóstkę, muszą wygrać z Biurem Rakowa. Drużyna z Limanowskiego z kolei wciąż poszukuje recepty na pierwsze punkty. W ostatnim swoim meczu Biuro przegrało z Klubem Sympatyków Whisky. Czekamy na eksplozję piłkarskiego potencjału Biura, gdyż drużyna niewątpliwie go posiada.

Na wtorek zaplanowano bardzo ciekawą konfrontację. Wicelider tabeli - AK-Bud zagra z Klubem Sympatyków Whisky. Nasi debiutanci wygrali trzy mecze w ciągu kilku dni i nagle dołączyli do ligowej czołówki. AK-Bud z kolei w ostatnich dwóch spotkaniach stracił nieco impetu. Najpierw przegrana z Drewpolem, a w ostatniej kolejce walka z Avizo i niełatwe zwycięstwo różnicą jednego gola. Na fali wznoszącej są piłkarze Klubu SW, jednak czy młodzież przebije się przez fizyczność i doświadczenie AK-Budu? Przekonamy się już za niewiele ponad 48 godzin.

W środę na Arenie TZN odbędą się dwa mecze. Niepokonany Drewpol zmierzy się z Przeterminowanymi. Murowanym faworytem tego meczu jest Drewpol, ale piłka nożna widziała już nie takie historie. Drugie środowe spotkanie powinno przysporzyć więcej emocji. Warriors zagrają z Avizo i będzie to istotny dla układu tabeli mecz. Warriors choć świetnie zaczęli sezon, przegrali trzy mecze pod rząd. Wszystkie różnicą jednego gola. Avizo natomiast, z wielkimi aspiracjami, grają bardzo "w kratkę". Będzie to spotkanie, w którym najlepszy strzelec ligi zagra przeciwko najlepszemu jej asystentowi. Rezultat tej konfrontacji poznamy już w środę.

Czwartek, to kolejna delegacja na Dźbów dla graczy Ognia. Tym razem zawodnicy sensacyjnego lidera rozgrywek zagrają z Jogą Bonito. Zespół we fioletowych koszulkach przegrał ostatni mecz z Klubem SW w stosunku 5:10. Zwycięstwo z Ogniem pozwoli im powalczyć jeszcze o fazę play-off. Ogień z kolei ma wprawdzie więcej rozegranych spotkań od AK-Budu i Drewpolu, aczkolwiek spadek z ligowego podium im nie grozi. Pewne jest tylko tyle, że obie drużyny będą chciały przywieźć z Dźbowa 3 punkty.

Kończymy tydzień w piątek, zaległym meczem Biura Rakowa z AK-Budem. Dla obu drużyn będzie to drugi mecz w tygodniu. Biuro Raków dostanie kolejną szansę na punkty, AK-Bud liczy zaś na dwie wygrane w krótkim przedziale czasowym. A może to Biuro Raków będzie na fali wznoszącej po poniedziałkowym meczu z Kozimi Bobkami?

Poniżej harmonogram gier dla siódmej kolejki:

Kozie Bobki vs Biuro Raków, 23.05.2022, 19:30, TZN

AK-Bud vs Klub Sympatyków Whisky, 24.05.2022, 20:30, TZN

Drewpol vs Przeterminowani, 25.05.2022, 19:30, TZN

Warriors vs Avizo, 25.05.2022, 20:30, TZN

Joga Bonito vs Ogień, 26.05.2022, 20:00, Dźbów

Biuro Raków vs AK-Bud, 27.05.2022, 19:00, Dźbów