VI kolejka CZL6 – podsumowanie

Ostatnia kolejka CZL6 pełna była emocji i meczów na styku. W tabeli ukształtowały się już grupki i każda drużyna wie, o co walczy.

Szósta seria gier zaczęłą się od bardzo mocnego akordu. Klub Sympatyków Whisky pokonał Warriors, przegrywając już trzema bramkami! Do zwycięstwa młodą drużynę poprowadził duet Bednarek & Wilk, który uczesniczył w każdej bramkowej akcji. Warto również dodać, iż była to druga wygrana z rzędu dla Klubu SW, podczas, gdy drugą porażkę ponieśli Warriors. Początkowy lider pikuje w dół tabeli.

We wtorek drużyna Klubu SW po raz kolejny wzniosła się na wyżyny. Chłopcy wygrali z Jogą Bonito 10:5 i wdrapali się na ligowe podium. Joga Bonito początkowo prowadziła w meczu, lecz zwyciężyła ruchliwość i wymienność pozycji zawodników Klubu SW. Dla Jogi Bonito, póki co, jest to mocno niezadowalający sezon. Piłkarze Jogi wciąż zachowują jednak szansę na fazę play-off.

Środa przyniosła dwa mecze, które okazały się jedymi z najbardziej trzymających w napięciu biorąc pod uwagę dotychczasowy przebieg rozgrywek. W pierwszym starciu, bliski urwania punktów Drewpolowi był zespół Warriors. Zawodnicy w czerwonych strojach gonili wynik za sprawą Ćwikły i Nowackiego, lecz ostatecznie to Drewpol okazał się lepszy o jedną bramkę. Ozdobą meczu była piękna bramka Grzegorza Kędzierskiego, który zapakował futbolówkę w samo okno po atomowym strzale z wolnego. Warriors przegrali trzeci mecz z rzędu różnicą jednego gola.

Pojedynek Avizo z Kozimi Bobkami był bardzo ważny w kontekście walki o play-off. Gdyby Kozie Bobki wygrały, ich droga do najlepszej szóstki byłaby dużo prostsza niż obecnie. Avizo, pod wodzą Dominika Fajera, wygrało  6:5, a o wygranej zadecydowało samobójcze trafienie Szymona Kawelczyka. Mecz momentami przypominał bitwę, a zawodnicy okrutnie kopali się po kostkach. Finalnie obyło się bez kontuzji i kartek, ale zaciętości starczyłoby na dwa mecze. 

Takiego "zadzioru" zabrakło w piątek Przeterminowanym. W toczonym na Dźbowie pojedynku z Ogniem, nestorzy ligi zaprezentowali się na tyle, na ile starczyło im sił. Oba zespoły przyjechały na boisko w przetrzebionych składach, jednak lepsi okazali się zawodnicy Ognia. Mecz zakończył się ich zwycięstwem w stosunku 7:2. Bardzo dobrą dyspozycję złapał Łukasz Toborek i poprowadził Ogień do drugiej wygranej pod rząd. Zawodnicy z 3W po 6. kolejce pozostają zaskakującym liderem tabeli. 

W pierwszej trójce znajduje się jeszcze AK-Bud i Drewpol, a tuż za nimi Klub Sympatyków Whisky. Młodzież dzięki trzem wygranym dopisała w tabeli 9 punktów. O uczestnictwo w fazie play-off walczą Warriors, Avizo, Kozie Bobki i Joga Bonito. Niezmiennie z tyłu zostaje Biuro Raków, którego mecz z AK-Budem został przełożony.

Wyniki VI kolejki:

Warriors vs Klub Sympatyków Whisky 6:7

Joga Bonito vs Klub Sympatyków Whisky 5:10

Drewpol vs Warriors 6:5

Avizo vs Kozie Bobki 6:5

Przeterminowani vs Ogień 2:7