VIII Kolejka CZL6 – zapowiedź

Przed nami dwa intensywne tygodnie. Częstochowska Liga 6 wkracza w decydującą fazę, zostały już tylko dwie kolejki + sporo zaległości do nadrobienia. Zwłaszcza, że w ubiegłym tygodniu zostały rozegrane jedynie dwa mecze. Trzeci, drużyna Biura Rakowa oddała walkowerem.

Nowy tydzień rozgrywek mieliśmy zacząć meczem Biuro Raków vs Warriors. Mecz ten jednak został przesunięty na czwartek. Drużyny zagrają o 20:00 na Dźbowie. Warriors walczą o pierwszą czwórkę, Biuro Raków o pierwsze punkty i honor. 

Jedynym poniedziałkowym pojedynkiem będzie zatem starcie Ognia z Klubem Sympatyków Whisky. Drużyny sąsiadują ze sobą w tabeli i na pewno będzie gorąco. Spodziewamy się maksymalnej mobilizacji w szeregach obu tych ekip.

We wtorek zaległości nadrobi Drewpol. Zespół Grzegorza Kędzierskiego zgodził się na to, by rozegrać dwa mecze jednego dnia. Gracze w czarnych strojach najpierw zagrają z Jogą Bonito, później zatrzymać ich spróbują Kozie Bobki. Mało? Na deser, Drewpol w środę rozegra trzeci pojedynek w tygodniu, a ich rywalem będzie Biuro Raków. Obecny wicelider tabeli, do kompletu pięciu zwycięstw, może dorzucić kolejne trzy i objąć samodzielne prowadzenie w tabeli.

W drugim ze środowych meczów Kozie Bobki zmierzą się z AK-Budem. Gracze z Parkitki rywalizują z Avizo i Jogą Bonito o play-off, więc z pewnością zostawią na boisku serce. AK-Bud w tej chwili zajmuje drugą pozycję, która premiowana jest awansem do półfinału. 

Piątkowy mecz: Avizo vs Przeterminowani, to starcie z długą historią. Zespoły mierzą się w każdym sezonie, odkąd Avizo dołączyło do ligi. Nie jest to dla "kurierów" rywal wygodny i przyjemny, jednak są oni zdeterminowani, by wygrać. Przeterminowani natomiast po niespodziewanym zwycięstwie z Klubem Sympatyków Whisky osiedli na laurach. Od tamtej pory nie udało im się zaprezentować równie dobrze.

W nadciągającym tygodniu czeka nas siedem meczów CZL6. Mamy nadzieję, że wszystkie dojdą do skutku i przyniosą mnóstwo piłkarskich emocji.

Harmonogram tygodnia:

Ogień vs Klub Sympatyków Whisky, 30.05.2022, TZN, 20:00

Joga Bonito vs Drewpol, 31.05.2022, TZN, 20:00

Drewpol vs Kozie Bobki, 31.05.2022, TZN, 21:00

AK-Bud vs Kozie Bobki, 01.06.2022, TZN, 20:00

Biuro Raków vs Drewpol, 01.06.2022, TZN, 21:00

Biuro Raków vs Warriors, 02.06.2022, Dźbów, 20:00

Avizo vs Przeterminowani, 03.06.2022, Dźbów, 20:00