IX kolejka – zapowiedź

Przed nami ostatni tydzień fazy zasadniczej. Jedyne zespoły, które mają rozegrany komplet meczów, to ulokowane na przeciwnych biegunach: Drewpol i Biuro Raków. Pozostali w ciągu tygodnia muszą nadrobić zaległości, a nas czeka intensywne pięć dni.

W poniedziałek rozpoczniemy meczami: Warriors vs AK-Bud i Kozie Bobki vs Klub Sympatyków Whisky. AK-Bud celuje w wygraną i bilet do półfinału, natomiast wszystkie trzy pozostałe ekipy są bezpośrenio zainteresowane grą w play-off. Kozie Bobki póki co zajmują 6. miejsce, lecz mają jeden mecz mniej niż depczący im po piętach "kurierzy" z Avizo.  Czeka nas pełen walki poniedziałek, gdyż każda drużyn gra "o coś".

We wtorek Joga Bonito zagra z Ogniem, a AK-Bud z Klubem SW. Dwie ostatnie drużyny rozegrają mecze dzień po dniu i w przypadku wtorkowego spotkania, jeśli młodzież pokona Kozie Bobki, będzie miała szansę przeskoczyć AK-Bud w tabeli. Pozostanie im wtedy tylko wyczekiwanie na ostatni mecz drużyny Konrada Galanta. Mecz ten zostanie rozegrany w przyszły poniedziałek, przed samymi play-offami. Najprawdopodobniej wtedy dojdzie również do skutku zaległy mecz Przeterminowanych z Avizo. 

Joga Bonito powalczy z Ogniem o zachowanie resztek szans na play-off. Pozycja drużyny Jarka Pucka w walce o awans do najlepszej szóstki nie wygląda najlepiej, aczkolwiek nigdy nie można tracić nadziej. Ogień po wysokiej porażce z Klubem SW z pewnością zapragnie rehabilitacji i potwierdzenia swej obecności w play-offach. 

Środowe spotkanie Przeterminowanych z Biurem Rakowa rzuci ostateczne światło na tyły klasyfikacji. Obie drużyny pokazywały w tym sezonie przebłyski formy i mają szansę na zwycięstwo. Przeterminowani jednak potrafili wygrać z Klubem SW. Biuro Raków pozostaje po ośmiu kolejkach bez punktu.

Dzień po dniu zagra Joga Bonito. Zawodnicy Jarka Pucka zagrają swoiste fioletowe derby z Avizo. Drużyny te niejednokrotnie mierzyły się ze sobą w sparingach i teoretycznie na wylot znają swe słabości. Obie mają też apetyt na awans do najlepszej szóstki. Wynik tego meczu wyjaśni wiele w kwestii ostatecznej kolejności środka tabeli.

Mecze na Dźbowie, to: czwartkowe starcie Ognia z Drewpolem, oraz piątkowe Warriorsów i Avizo. Czwartkowy mecz, to trudne spotkanie dla Ognia, z kolei Drewpol może nie wygrać fazy zasadniczej tylko cudem. A na takowy w Częstochowie, póki co, się nie zapowiada. Obie drużyny mają odmienne pryncypia, lecz żadna z nich nie odpuści ani na centymetr. 

Na piątek zaplanowany jest mecz Warriors kontra Avizo. Zarówno pierwsi jak i drudzy mogą być w zupełnie odmiennej sytuacji po meczach, które rozegrają na początku tygodnia. W ubiegłym sezonie Warriors nie dali wielkich szans Avizo. Drużyna Dominika Fajera na pewno da z siebie wszystko, by się zrewanżować.

Ostatnie dwa mecze, to zaległości spowodowane wykorzystaniem złotych kart. W przyszły poniedziałek Avizo zagrają z Przeterminowanymi, a AK-Bud z Kozimi Bobkami. Spotkania te poprzedzą rozgrywane we wtorek mecze ćwierćfinałowe. Scenariusz dopuszcza różne rozwiązania, w tym takie, w którym ostatnich ćwierćfinalistów poznajemy dopiero w poniedziałek o 21:00. 

Zespoły toczące rywalizację do ostatniej kolejki, to coś, na co czekaliśmy. Liczymy, że nadciągające mecze przysporzą nam pięknych bramek, ładnych zagrań i epickich kalafiorów. 

Harmonogram IX kolejki:

Warriors vs AK-Bud, 06.06.2022, TZN, 19:30

Kozie Bobki vs Klub SW, 06.06.2022, TZN, 20:30

Joga Bonito vs Ogień, 07.06.2022, TZN, 20:00

AK-Bud vs Klub SW, 07.06.2022, TZN, 21:00

Biuro Raków vs Przeterminowani, 08.06.2022, TZN, 19:30

Joga Bonito vs Avizo, 08.06.2022, TZN, 20:30

Ogień vs Drewpol, 09.06.2022, Dźbów, 20:00

Warriors vs Avizo, 10.06.2022, Dźbów, 20:00

AK-Bud vs Kozie Bobki, 13.06.2022, TZN, 19:00

Avizo vs Przeterminowani, 13.06.2022, TZN, TBA